www.Solar-Thailand.co.th/EN/Product/SUN2000-100KTL-M1/
100KW Huawei Solar Inverter for Grid-Connection SUN2000-100KTL-M1 (Thailand Waranty)
Line ID. @Solar-Thailand  |
Please Add add friends. Line Skype WhatApp Wechat Online Live Chat |
Item specifics | |
| Model : | SUN2000-100KTL-M1 |
| Brand : | HUAWEI หัวเว่ย |
| AC Voltage Rate : | 480 V/ 400 V/ 380 V, 3W+(N)+PE |
| MPPT Operating Voltage Range : | 200 V ~ 1,000 V |
| Number of MPP trackers : | 10 MPPT |
| Rated AC Active Power : | 100,000 W |
| Max. Output Current : | 168.8 A @380 V |
| Dimensions (W x H x D) : | 1,035 x 700 x 365 mm |