www.Solar-Thailand.co.th/EN/Product/SUN2000-40KTL-M3/
40KW Huawei Solar Inverter for Grid-Connection SUN2000-40KTL-M3 (Thailand Waranty)
Code : SUN2000-40KTL-M3
    Max. AC output power 44kVA, Rated Output Voltage 400Vac, Arc-fault Circuit Interrupter (AFCI) integrated
Product group : [ 214. Huawei Inverter ]
Paid by Paypal Payoneer QRcode
Code : SUN2000-40KTL-M3
Product group : [ Huawei Inverter ]
Line ID. @Solar-Thailand
Please Add add friends. Line Skype WhatApp Wechat
Online Live Chat
Code : SUN2000-40KTL-M3
Item specifics
Brand   :   HUAWEI หัวเว่ย
รับประกัน   :   5 ปี
ผ่านการรับรอง   :   การไฟฟ้า MEA PEA
Model   :   SUN2000-40KTL-M3
AC Voltage Rate   :   400V AC
Number of MPP Trackers   :   4 MPPT
Rated Input Voltage   :   600V (200V-1000V)
Max. Output Current   :   63.8 A
Download documents
    Product Datasheet SUN2000-40KTL-M3
    MEA Inverter list
    PEA Inverter list
    Datasheet SUN2000-40KTL-M3
Related product list
Product Review :
Related products
Visitors
Flag Counter
Contact
  • Shopping Cart
  • Chat Support
  097-965-9456   ( Ronnachai )
  Solar-Thailand@hotmail.com
  Line.   @Solar-Thailand
  Wechat.   nctron
  Skype.   nctron1
Office : Solar-Thailand
Google MAP  https://goo.gl/maps/TDunnKFSoeJ2
654/9 TP-SCG Pracha Uthit Rd. Trungkru Bangkok 10140
International shipping service.
Max. AC output power 44kVA, Rated Output Voltage 400Vac, Arc-fault Circuit Interrupter (AFCI) integrated 40KW Huawei Solar Inverter for Grid-Connection SUN2000-40KTL-M3 (Thailand Waranty) Product for sale Max. AC output power 44kVA, Rated Output Voltage 400Vac, Arc-fault Circuit Interrupter (AFCI) integrated